news-19.3

19. března 2008 v 23:11 | Honza |  NEWS-HOCKEY

Semifinále začala lépe Slavia, skalp Bílých Tygrů zajistili v nájezdech Klepiš s Mickou
Hokejisté pražské Slavie vstoupili lépe do semifinále Česká pojišťovna play off O2 extraligy, jelikož na svém ledě zdolali po nájezdech Liberec. Pražané začali zápas lépe, v první třetině se trefili Micka s Vondrkou. Jenže Bílí Tygři poté zabrali a v úvodu třetí třetiny bylo vyrovnáno po gólech Jiruše a Čermáka vyrovnáno. Výborný zápas nerozhodlo ani prodloužení, ke slovu tedy přišly nájezdy. V nich pro červenobílé zajistili úvodní skalp střelec vítězné branky Jakub klepiš a další autor přesného nájezdu Tomáš Micka. Odveta se hraje ve čtvrtek 20. března od 17:25 hodin opět v pražské O2 Aréně.
Slavia vstoupila do duelu aktivněji a i díky Nedorostově vyloučení ve třetí minutě měla více ze hry. Pinc v liberecké brance však byl pozorný. Svobodu vyzkoušel jako první ještě v oslabení Blatný a v 6. minutě Plodek. Následně se sice před Pince prodíral osamocený Micka, ale obraz hry se vyrovnal.
Oba celky se snažily pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Severočeši nabrali vítr do plachet i díky vyloučením Hrušky a Žižky. Ani jeden prohřešek však k otevření skóre nedokázali využít a v závěru první třetiny toho litovali.
Slavia totiž v rozmezí 46 vteřin získala dvoubrankové vedení. Nejprve využil Pincova drobného zaváhání Micka, který jej prostřelil. Následně liberecký gólman nezkrotil Žižkovo nahození od modré čáry a pohotový Vondrka puk poslal za jeho záda. Bílí Tygři si tak v krátkém čase pokazili dobře rozehranou partii a vůbec poprvé v play off prohrávali. Proti Spartě ve čtvrtfinále nikdy neinkasovali jako první.
Osmnáctka je v plné přípravě na šampionát, tým posílí další zámořský krajánek

V plném proudu je příprava reprezentace osmnáctiletých před cestou na mistrovství světa I. divize v polské Toruni. Juniorský tým bude letos bojovat o návrat mezi elitu, mistrovství světa druhé výkonnostní kategorie startuje o něco dřív, než vrcholný podnik skupiny A. Trenéři Marek Sýkora a Zdeněk Moták se svěřenci pracují tento týden v Benátkách nad Jizerou, po víkendu se všichni přesunou do Kravař. "Soustředění probíhá podle plánu, náladu mi nic nepříjemného nekazí. Úvodní kemp jsme zaměřili na fyzickou kondici, věnujeme se ovšem také herním činnostem," konstatuje Marek Sýkora.
Hokej je hra pro chlapy a ne pro žádné báby, kritizuje simulování Vladimír Růžička

V posledních dnech se snažil Slavii připravit co nejlépe na semifinálovou bitvu proti Liberci, ve které budou Pražané usilovat o svou čtvrtou účast ve finále. Slávistický kouč a generální manažer Vladimír Růžička (na snímku) zároveň své svěřence upozorňoval na to, aby si dávali pozor na případné nafilmované pády soupeře a nedali rozhodčím důvod vylučovat. Přesilovky totiž často rozhodují zápasy, v play off to platí dvojnásob. V posledních dnech se v hokejovém prostředí nemluví pomalu o ničem jiném. O čem je řeč? Začal se hlasitě probírat velký nešvar extraligy - simulování. "V Čechách se pády přihrávaly vždycky, ale teď se to rozjelo ve velkém," tvrdí bývalý vynikající útočník.
Hašek zapomínal na nepovedený návrat. Je to jen jeden špatný zápas, myslí pozitivně

O víkendu zažil smutný návrat do branky Rudých křídel z Detroitu. Po týdnu pauzy, kdy ho nepustila do zápasů bolavá záda, vydržel na ledě v utkání proti Columbusu jen necelých dvaatřicet minut. Z deseti střel dostal čtyři góly a byl střídán. Dominik Hašek (na snímku) si utkání určitě představoval jinak. A jak zareagoval kouč Red Wings Mike Babcock? Legendárnímu brankáři dal speciální den volna, Hašek tak měl čas zapomenout na zklamání z nepodařeného zápasu. Vedení Red Wings záleží především na tom, aby by byl zdravotně fit a v ideální pohodě na play off. Tam bude vedoucí celek Západní konference patřit k velkým favoritům
=====================================================================================
ideální pohodě na play off. Tam bude vedoucí celek Západní konference patřit k velkým favoritům.
Václav Prospal rozhodl o veledůležité výhře Philadelphie nad hostující Atlantou. Český útočník zavěsil v 9. minutě třetí třetiny, kdy si při přečíslení dva na jednoho vyměnil puk s Danielem Brierem a střelou do levého horního rohu překonal Kariho Lehtonena. Prospal pomohl Flyers odskočit na dvoubrankové vedení 3:1.
Ovšem Trashers mají ve svém arzenálu účinnou zbraň. Ilja Kovalčuk půl minuty před koncem svým 50. gólem v sezóně snížil a sedm vteřin před závěrečným klaksonem předvedl gólman Philadelphie Antero Niittymaki zákrok večera, když vychytal ruského kanonýra ve stoprocentní příležitosti.
Letci se tak udrželi v elitní osmičce. Po debaklu 1:7, který utrpěli od Pittsburghu, na nich byla snaha o zlepšení znát, na Lehtonena vypálili celkem 47 ran. Sedm zápasů před koncem základní části ztrácí Atlanta na play off 12 bodů, takže si mohou mnout ruce trenéři reprezentačních celků, kteří v jejím kádru jistě najdou spoustu zajímavých jmen pro letošní mistrovství světa v Kanadě.

Pro DiPietra sezóna skončila

Když před dvěma roky nabídli Islanders rekordní patnáctiletou smlouvu brankáři Ricku DiPietrovi, v souvislosti s obrovskou sázkou do loterie se hovořilo především o dvou faktorech: stabilnosti formy a zdravotním stavu. Zatímco v bodě A se vzhledem k výsledkům posledních dvou sezón můžeme přít, zda Ostrované udělali dobře či ne, v druhém případě je jasněji. Rozličné zdravotní komplikace umožní jedničce New Yorku odehrát za rok kolem šedesáti zápasů.
Loni to odstartovaly problémy s třísly a krční páteří, aby v závěru základní části - v nejdůležitějším období sezóny - vyřadil DiPietra ze hry otřes mozku. Islanders tehdy naštěstí objevili kvality náhradníka Wadea Dubielewicze, jenž pomohl týmu k postupu na poslední chvíli a držel akcie mužstva vysoko i v prvním kole play off proti favoritům z Buffala. Na stejného muže bude trenér Ted Nolan spoléhat i v těchto dnech. Rick DiPietro se chystá na operaci kyčlí, s nimiž má potíže už od lednové All Star Game.
Nejedná se o zranění, kvůli kterému by jednička draftu 2000 nemohla hrát. Současné postavení týmu ale neslibuje moc šancí na postup do vyřazovacích bojů, takže vedení klubu se rozhodlo záležitost vyřešit co nejdříve. Čeká se sice ještě na podrobné výsledky šetření magnetickou rezonancí, přesto se zdá být jisté, že pro DiPietra sezóna skončila. Z farmy v Bridgeportu už byl povolán na záskok Joey MacDonald.
"Rick už se s tím potýká déle. Je na tom stejně jako celý náš tým. Máme mimo hru devět lidí, další dva zřejmě nenastoupí v úterním zápase," připomínal už včera kouč Nolan, že šestadvacetiletý gólman není zdaleka jediným objektem zájmu lékařů. "Zasáhl nás nápor zranění a Rick je bohužel další obětí."
Díky absenci několika hráčů základní sestavy se při úterním zápase s Torontem dočkal premiéry v NHL americký juniorský reprezentant Kyle Okposo. Sedmý nejvýše postavený hokejista draftu 2006 strávil na ledě necelých patnáct minut (převážně po boku Richarda Parka a Blakea Comeaua) a připsal si dvě střely a jeden hit.
"S příchodem každého dobrého mladíka souvisí určitý optimismus, ale neočekávejme zase příliš. Kyle je dobrý kluk, podobně jako Ricky před léty, ale nechceme ho vystavit moc velkému tlaku. Je nutné mu poskytnout prostor na rozvoj jeho schopností," varuje Ted Nolan. "Lidé ho hned chtějí srovnávat s jistými hráči a to by nebylo fér. Kyle je takový, jaký je."
Zranění útočníka Davida Výborného z Columbusu prý není tak vážné, jak se původně zdálo. Pětinásobný mistr světa si v nedělním utkání NHL proti Detroitu poranil koleno a podle prvních informací mu hrozil předčasný konec sezony, který by jej připravil i o případný start na mistrovství světa v Kanadě. Po lékařském vyšetření by však měl chybět na ledě pouze sedm až deset dní.

Výborná třetí třetina. Pardubice otočily zápas s Vítkovicemi

PARDUBICE - Čtyřicet minut hokejového trápení a pak ofenzivní smršť. V předehrávce 11. kola skupiny o 11.-14. místa hokejisté HC Moeller Pardubice porazili Vítkovice 5:3. Moeller nevstoupil do zápasu dobře, po první třetině prohrával 0:1. Ve druhé svým prvním extraligovým gólem srovnal Jan Semorád, ale vedení domácím vydrželo jen dvě minuty. Ve třetí dvacetiminutovce ale Východočeši zabrali a zcela otočili skóre. Branky Radovana Somíka, Jana Snopka, Jaroslava a Tomáše Rolinka rozhodly o obratu a celkovém vítězství. Výborný zápas odehrál Radovan Somík, který zaznamenal čtyři kanadské body za branku a tři nahrávky.